www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So paź 31, 2020 1:47 am

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 25, 2007 7:57 am 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 5:16 pm
Posty: 102
Demony mogą przebywać w wierzących, nawet jak mieli chrzest wodny i z Ducha. Wiem to z autopsji. A Derek Prince, absolutnie ma rację.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 25, 2007 1:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Grzesiek napisał(a):
Demony mogą przebywać w wierzących, nawet jak mieli chrzest wodny i z Ducha. Wiem to z autopsji. A Derek Prince, absolutnie ma rację.


dziwne to jakieś

co rawda woda przyjmie wszystko co w nią wrzucisz ale DUCH Mesjasza!?

Zanurzenie w DUCHU i Zapieczętowanie przez Niego nie jest czyms
wybrakowanym
Jeśli DUCH przelewa Siebie W ... to przelewa w Naczynie w którym
moze przebywać z racji Natury.
Dziedziniec został skazony liczy sie tylko to Wewnętrzne i tu moze sie wszystko zdarzyć ale nie za Zasłona.

Jeśli Duch Mesajsza złozy SWóJ PODPIS a tym samym Przyznaje sie
do Duszy , to musi to byc Dusza Zbawiona - bezgrzeszna.

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 25, 2007 4:13 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 13, 2007 6:28 pm
Posty: 96
Witam. Ja pojac tego nie moge: jak moze w zbawionym czlowieku przebywac jednoczesnie DUCH SWIETY i demon.Zupelny bezsens.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 25, 2007 5:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa
Grzesiek napisał(a):
Demony mogą przebywać w wierzących, nawet jak mieli chrzest wodny i z Ducha. Wiem to z autopsji. A Derek Prince, absolutnie ma rację.
Myślałem też tak do momentu,jak Duch Święty objawił mi KREW JEZUSA JAKO BOMBĘ ATOMOWĄ NA królestwo szatana.,,Gdy chodzimy w światłości jak On sam jest w światłości - społeczność mamy ze sobą i KREW JEZUSA oczyszcza nas od wszelkiego grzechu'' - żaden demon nie wytrzyma takiego uderzenia,to tak jakby spuścić bombę atomową z siłą rażenia na metropolię,na maleńką wysepkę a później pojechać i szukać śladów życia. :? Derek Prince nauczał że można mieć bałwana z własnego poglądu i tzw.autodoktrynek i w tym miał rację ,myślenie że nowonarodzeni chrześcijanie mają demony jest swego rodzaju bożkiem! Prince był pozostałością odnowy charyzmatycznej,wtedy wszyscy się ,,nawracali''- katolicy,episkopalianie a podobno nawet mormoni....Niestety jak się mówi trzy frazy w ,,koło Macieju"; nie świadczy o tym że miał miejsce Chrzest w Duchu,a tym bardziej nastąpiło nawrócenie.Gdy byłem ,,fanem Prinsiaka'' intrygowały mnie jego zachowania typu:adoracja Kardynała Charyzmatycznego podczas uroczystości katolickich i ,,kumplowanie się '' z organizacjami religijnymi jak rzymscy albo greko katolicy.Wydaje mi się też że Derek wymyślił nauczanie o transubstancjacji wina w ciele wierzącego w wyniku sympatyzowania się z różnymi heretykami oraz sentymentu z przeszłości,jak to z grupą Arabów nazywali pamiątkę - ciałem i krwią Baranka.Podczas ,,usługi'' Princea zawsze było wielu ludzi nie nawróconych i to oni wyli i krzyczeli w konwulsjach.Odnowa Charyzmatyczna przyniosła wiele szkody ,w tym wyprodukowała też problem ,,kościołojaństwa''(ludzi którzy tylko zmienili kościół albo szukają duchowości)Osoby te udają chrześcijan ale nigdy nie narodzili się na nowo,bo do obmycia Krwią Baranka potrzebna jest pokuta,wtedy można zacząć chodzić z Bogiem.Kolejną grupą ludzi którzy myślą że mają ,,złego współlokatora'' są osoby które dokonywały autouwolnienia poprzez publikacje Princea lub modnego ostatnio Powella,mogły one też być na sesjach ,,kolektywnego uwalniania'' ,a wszystko to prowadzi do dawaniu przystępu diabłu(nie wiadomo co wchodzi a co wychodzi) i udręk w dziedzinach które kiedyś były domeną ,,cielesnej natury''.Sam przechodziłem to piekło i zachęcam wszystkich co się bawią ,,chrześcijańskim okultyzmem'' do upamiętania.Błogosławię wszystkich i zachęcam wszystkich jeszcze raz do Szkoły Chrystusa - tam otwierają się oczy! :shock:

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 25, 2007 6:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 7:26 pm
Posty: 22
T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
Grzesiek napisał(a):
Demony mogą przebywać w wierzących, nawet jak mieli chrzest wodny i z Ducha. Wiem to z autopsji. A Derek Prince, absolutnie ma rację.


to jest niemożliwe, gdyż:
2Kor 6:15 Bw "Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym?"
(16) Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim. (17) Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan,I nieczystego się nie dotykajcie; A ja przyjmę was (18 ) I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami, mówi Pan Wszechmogący;

Mt 7:17 Bw "Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce."
(18 ) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień.

1Kor 12:3 Bw "Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym."

i wiele Pism tym podobnych..


TSC napisał(a):
Myślałem też tak do momentu,jak Duch Święty objawił mi KREW JEZUSA JAKO BOMBĘ ATOMOWĄ NA królestwo szatana.,,Gdy chodzimy w światłości jak On sam jest w światłości - społeczność mamy ze sobą i KREW JEZUSA oczyszcza nas od wszelkiego grzechu'' - żaden demon nie wytrzyma takiego uderzenia,to tak jakby spuścić bombę atomową z siłą rażenia na metropolię,na maleńką wysepkę a później pojechać i szukać śladów życia. :?


zgadzam się

TSC napisał(a):
Derek Prince nauczał że można mieć bałwana z własnego poglądu i tzw.autodoktrynek i w tym miał rację ,myślenie że nowonarodzeni chrześcijanie mają demony jest swego rodzaju bożkiem!


można mieć bożka w każdej postaci, nawet w postaci telewizora, to nie to samo, co mieć demona...

TSC napisał(a):
Prince był pozostałością odnowy charyzmatycznej,wtedy wszyscy się ,,nawracali''- katolicy,episkopalianie a podobno nawet mormoni....Niestety jak się mówi trzy frazy w ,,koło Macieju"; nie świadczy o tym że miał miejsce Chrzest w Duchu,a tym bardziej nastąpiło nawrócenie.Gdy byłem ,,fanem Prinsiaka'' intrygowały mnie jego zachowania typu:adoracja Kardynała Charyzmatycznego podczas uroczystości katolickich i ,,kumplowanie się '' z organizacjami religijnymi jak rzymscy albo greko katolicy.Wydaje mi się też że Derek wymyślił nauczanie o transubstancjacji wina w ciele wierzącego w wyniku sympatyzowania się z różnymi heretykami oraz sentymentu z przeszłości,jak to z grupą Arabów nazywali pamiątkę - ciałem i krwią Baranka.Podczas ,,usługi'' Princea zawsze było wielu ludzi nie nawróconych i to oni wyli i krzyczeli w konwulsjach.Odnowa Charyzmatyczna przyniosła wiele szkody ,w tym wyprodukowała też problem ,,kościołojaństwa''(ludzi którzy tylko zmienili kościół albo szukają duchowości)

jeste s tego pewien? czy mógłbyś podać źródła? bo jakoś trudno mi w to uwierzyć, że to ten sam Derek Prince jakiego znałam z jego książek..

TSC napisał(a):
Osoby te udają chrześcijan ale nigdy nie narodzili się na nowo,bo do obmycia Krwią Baranka potrzebna jest pokuta, wtedy można zacząć chodzić z Bogiem.

Kolejną grupą ludzi którzy myślą że mają ,,złego współlokatora'' są osoby które dokonywały autouwolnienia poprzez publikacje Princea lub modnego ostatnio Powella,mogły one też być na sesjach ,,kolektywnego uwalniania'' ,a wszystko to prowadzi do dawaniu przystępu diabłu(nie wiadomo co wchodzi a co wychodzi) i udręk w dziedzinach które kiedyś były domeną ,,cielesnej natury''.Sam przechodziłem to piekło i zachęcam wszystkich co się bawią ,,chrześcijańskim okultyzmem'' do upamiętania.Błogosławię wszystkich i zachęcam wszystkich jeszcze raz do Szkoły Chrystusa - tam otwierają się oczy! :shock:


proszę podaj jakieś źródła, jestem zszokowana...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 26, 2007 2:51 am 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 5:16 pm
Posty: 102
Ja troche łopatologicznie wyjasnię, przed nawróceniem był we mnie zły duch. Po narodzeniu się na nowo i nawet chrztach, dalej we mnie był. To że Bóg we mnie wszedł i zamieszkał nie spowodowało że Bóg go wypchnął czy wycisnął ze mnie. Poprostu jakims prawem był we mnie. Generalnie zawsze przez to bolał mnie brzuch. Ale pewnego dnia Pan do mnie przemówił bardzo głosnie i powiedział abym zgromił konkretnego ducha, miałem poznanie jaki to rodzaj. Nie wciskajcie mi kitu że mi sie wydawało, po paru sekundach wyszedł ze mnie a ja poczułem się rewelacyjnie- natychmiast. Ech, mi też się w to nie chce wierzyć. Ale fakty i swiadectwa wielu ludzi nie można lekcewarzyc i zaliczyc do oszołomstwa albo okultystycznych praktyk i tp. bzdur.
A co z Saulem w ST ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 26, 2007 7:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 7:26 pm
Posty: 22
Grzesiek napisał(a):
Ja troche łopatologicznie wyjasnię, przed nawróceniem był we mnie zły duch. Po narodzeniu się na nowo i nawet chrztach, dalej we mnie był. To że Bóg we mnie wszedł i zamieszkał nie spowodowało że Bóg go wypchnął czy wycisnął ze mnie. Poprostu jakims prawem był we mnie. Generalnie zawsze przez to bolał mnie brzuch. Ale pewnego dnia Pan do mnie przemówił bardzo głosnie i powiedział abym zgromił konkretnego ducha, miałem poznanie jaki to rodzaj. Nie wciskajcie mi kitu że mi sie wydawało, po paru sekundach wyszedł ze mnie a ja poczułem się rewelacyjnie- natychmiast. Ech, mi też się w to nie chce wierzyć. Ale fakty i swiadectwa wielu ludzi nie można lekcewarzyc i zaliczyc do oszołomstwa albo okultystycznych praktyk i tp. bzdur.
A co z Saulem w ST ?


czy Ty byłeś napełniony Duchem Św? czy jesteś tego pewien?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 26, 2007 3:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 09, 2005 6:49 pm
Posty: 117
Cytuj:
czy Ty byłeś napełniony Duchem Św? czy jesteś tego pewien?

Znam osbiście kilka osób które wymagały "wyegzorcyzmowania" a które wcześniej szczerze nawróciły się, były ochrzczone Duchem, mówiły językami, uwielbiały Boga itp.
Czy u nich wszystkich mam podejrzewać fałszywe nawrócenie i napełnienie nieczystym duchem?
A może to jest tak że jako "ewangelicznie wierzący" musimy po raz kolejny dostosować naszą* teologię do realiów tak jak było to m.in. z chrztem Duchem na początku ubiegłego wieku?

* nasza teologia nie oznacza koniecznie prawdy biblijnej.

_________________
„Ty w Chrystusie oto odkupienie; ale Chrystus w tobie to uświęcenie! Ty w Chrystusie to zdolność do tego, by być w niebie; lecz Chrystus w tobie to zmiana twego losu!” (Jan W Thomas „Zbawieni przez Chrystusa”)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 26, 2007 5:44 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 13, 2007 6:28 pm
Posty: 96
To jeszcze raz sie zapytam: jak sie razem pogodza DUCH SWIETY i duch nieczysty prebywajac razem?PRZECIEZ TO JEST NIEMOZLIWE!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 26, 2007 6:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 7:26 pm
Posty: 22
dana napisał(a):
To jeszcze raz sie zapytam: jak sie razem pogodza DUCH SWIETY i duch nieczysty prebywajac razem?PRZECIEZ TO JEST NIEMOZLIWE!!!!!


też tak uważam..
nie znam takich przypadków, w moim kosciele one nigdy nie miały miejsca.. ale jakoś kłóci mi się to z tym, czego uczy Biblia.. ale kto wie.. chyba jedynie Bóg..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 26, 2007 7:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 7:21 pm
Posty: 246
Grzesiek napisał(a):
A co z Saulem w ST ?


Co do Saula to jeśli się nie mylę to On nie był nowonarodzonym człowiekiem i jego ciało nie było świątynią Ducha Świętego ani też Bóg nie zamieszkał w nim(IKor 6:19; IIKor6:16).

A tak na marginesie to jest to temat bardzo ciekawy. Mii osobiście się wydaje, że człowiek nowonarodzony nie może być opętany przez złego ducha (w taki sposób jak opisuje to Biblia). Ale tak mi się jedynie wydaje.

Pozdrawiam

_________________
Początkiem mądrości jest bojaźń Pana
Przyp.9:10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 26, 2007 8:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 7:26 pm
Posty: 22
Przebudzony75 napisał(a):
Grzesiek napisał(a):
A co z Saulem w ST ?


Co do Saula to jeśli się nie mylę to On nie był nowonarodzonym człowiekiem i jego ciało nie było świątynią Ducha Świętego ani też Bóg nie zamieszkał w nim(IKor 6:19; IIKor6:16).

A tak na marginesie to jest to temat bardzo ciekawy. Mii osobiście się wydaje, że człowiek nowonarodzony nie może być opętany przez złego ducha (w taki sposób jak opisuje to Biblia). Ale tak mi się jedynie wydaje.

Pozdrawiam


dokładnie tak :-D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2007 9:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa
[/
quote]
jeste s tego pewien? czy mógłbyś podać źródła? bo jakoś trudno mi w to uwierzyć, że to ten sam Derek Prince jakiego znałam z jego książek..

proszę podaj jakieś źródła, jestem zszokowana...[/quote] Droga Esterko,bardzo proszę podaję źródła:Stephen Mansfield - Nauczyciel naszych czasów - w sprawie tzw.odnowy charyzmatycznej.Na stronie www.derekprince.pl są kazania w MP3. W 44 minucie nauczania ,,Jak stosować krew'' Prince sugeruje transubstancjację wina a w ,,Jak osiągnąć sprawiedliwość'' ,,adoruje katolickiego kardynała z ,,charyzmatami''

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Ostatnio edytowano Pn sie 27, 2007 9:45 am przez T.S.CHRISTWEAPON, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2007 9:41 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa
Grzesiek napisał(a):
Ja troche łopatologicznie wyjasnię, przed nawróceniem był we mnie zły duch. Po narodzeniu się na nowo i nawet chrztach, dalej we mnie był. To że Bóg we mnie wszedł i zamieszkał nie spowodowało że Bóg go wypchnął czy wycisnął ze mnie. Poprostu jakims prawem był we mnie. Generalnie zawsze przez to bolał mnie brzuch. Ale pewnego dnia Pan do mnie przemówił bardzo głosnie i powiedział abym zgromił konkretnego ducha, miałem poznanie jaki to rodzaj. Nie wciskajcie mi kitu że mi sie wydawało, po paru sekundach wyszedł ze mnie a ja poczułem się rewelacyjnie- natychmiast. Ech, mi też się w to nie chce wierzyć. Ale fakty i swiadectwa wielu ludzi nie można lekcewarzyc i zaliczyc do oszołomstwa albo okultystycznych praktyk i tp. bzdur.
A co z Saulem w ST ?
Po moim chrzcie paliłem papierosy jeszcze pół roku,odczuwałem niepokój przy Wieczerzy Pańskiej i spytałem Pana czy mogę przyjmować wino i chleb? Po spożyciu wina czułem smak krwi,myślałem że mam chore dziąsła ale wszystko z moimi uzębieniem było O.K.Przestraszyłem się i póki nie rzuciłem papierosów nie uczestniczyłem w komunii.Oglądając nauczanie Princea n/t krwi wywnioskowałem że wino rzeczywiście zamienia się w krew w ciele wierzącego! Nie czytałem dokładnie Pisma które wyklucza przemianę podczas wieczerzy.Trwałem w tym przekonaniu parę lat,a jak pastor zwracał mi uwagę byłem nawet gotów odejść ze zboru! Gdy już sam niewiedziałem o co chodzi Pan uwolnił mnie od tego poglądu na jednym z nabożeństw niedzielnych.Uważam w obecnym czasie ŻE ŻADNE DOŚWIADCZENIE NIE POWINNO DETERMINOWĆ NAUCZANIA SŁOWA BOŻEGO ,w innym wypadku nie będziemy w niczym różnić się od katolików - do nich na zebraniach Odnowy w .... przemawia tzw.błogosławiona matuńka i mówią że to od Boga.....ludzie są uzdrawiani podczas pobytu w Medjugorie i inne hocki-klocki i co może mamy w to wierzyć? Nowo nawrócony powinien mieć konkretną naukę o upadłej naturze(ciele)która pomimo nawrócenia jest w człowieku(List do Rzymian 7)ORAZ JAK SIĘ JEJ POZBYWAĆ(Rzymian 8) a wtedy mniej będzie zwiedzenia i zwalania na demony! Czy słyszeliście o chorobach wywołanych poprzez autoagresję organizmu?Np. wrzodziejące zapalenie jelit.Bywały przypadki że gdy pacjenta brano na stół operacyjny choroba ustępowała.Może demon się przestraszył skalpela? :lol: A tak kończąc czy wierzący który jest w CIELE CHRYSTUSA MA DEMONY to Ciało Chrystusa jest zademonione,a jeśli to jest prawda :wink: to i Chrystus -człowiek chodząc po ziemi miał demony! Jezus powiedział w Ewangelii Marka 3:29-30'' Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu,nie dostąpi odpuszczenia na wieki,ale winien będzie grzechu wiekuistego.Bo mówili : MA DUCHA NIECZYSTEGO''Zachęcam do opamiętania wszystkich ,,zademonionych'' w wierze póki jest czas łaski.Kochani dążmy do tego co nas spaja a nie dzieli,,Aby oni byli jedno...''

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 27, 2007 10:26 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Pismo mówi,że przeciwnik chodzi w okół nas jak lew ryczący.Może być bardzo blisko,może straszyć męczyć,kłamać ale wleżć do człowieka nie może /mówię o nowo narodzonych/.A choróbska też może rzucać ,czemu nie..kobietę szatan związał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL