www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt paź 24, 2014 9:25 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sty 01, 2014 7:11 pm 

Proszę jakiegoś italianistę o weryfikację tłumaczenia googlowego, bo wygląda to nieciekawie:

http://www.corrierediroma.it/2013/12/mi ... ggio-2014/

Wygląda to nieprawdopodobnie, ale niestety podobne informacje pojawiają się w poważniejszych źródłach. Podobny artykuł o Stanach:

http://www.newswithviews.com/McGuire/paul135.htm

Uchwała kongresu Stanów Zjednoczonych:

‘‘National Medical Device Registry
‘‘(g)(1) The Secretary shall establish a national medical device registry (in this subsection referred to as the ‘registry’) to facilitate analysis of postmarket safety and outcomes data on each device that—
‘‘(B) is— ‘‘(i) a class III device; or ‘‘(ii) a class II device that is implantable, life-supporting, or life-sustaining.

http://waysandmeans.house.gov/media/pdf ... 001xml.pdf

Str. 1001-1006

Wielka Brytania:

"Human beings may be forced to be 'microchipped' like pet dogs, a shocking official report into the rise of the Big Brother state has warned. The microchips - which are implanted under the skin - allow the wearer's movements to be tracked and store personal information about them.

They could be used by companies who want to keep tabs on an employee's movements or by Governments who want a foolproof way of identifying their citizens - and storing information about them.

The prospect of 'chip-citizens' - with its terrifying echoes of George Orwell's 'Big Brother' police state in the book 1984 - was raised in an official report for Britain's Information Commissioner Richard Thomas into the spread of surveillance technology.

The report, drawn up by a team of respected academics, claims that Britain is a world-leader in the use of surveillance technology and its citizens the most spied-upon in the free world.

It paints a frightening picture of what Britain might be like in ten years time unless steps are taken to regulate the use of CCTV and other spy technologies"

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ecade.html

PostNapisane: Śr sty 01, 2014 8:47 pm 

Jeśli potrzebne dokładne tłumaczenie mogę zrobić na jutro.

Ogólnie rzecz biorąc twierdzą, że wszystkie noworodki w Europie od maja 2014 będą miały obowiązkowo wszczepiany chip podskórny na lewym łokciu z podstawowymi informacjami identyfikacyjnymi i grupą krwi, działający na zasadzie nawigacji satelitarnej i określający położenie z dokładnością do 5 metrów, z mikrobaterią wymienianą co 2 lata, w celu zapobieżenia porwaniom dzieci. Po 2017 ma to być obowiązkowe także dla urodzonych wcześniej.

Przerażające.

PostNapisane: Śr sty 01, 2014 9:49 pm 

Ale to miałoby wejść tak nagle? Bez żadnych zapowiedzi?

Strasznie to wygląda.
Ale jeszcze nie ma 100% pewności że to znamię bestii to będzie chipowanie? Póki co nic złego w tym nie ma?

PostNapisane: Śr sty 01, 2014 11:36 pm 

Zaczyna przyśpieszać...

PostNapisane: Cz sty 02, 2014 11:26 am 

Adaś napisał(a):
Ale jeszcze nie ma 100% pewności że to znamię bestii to będzie chipowanie? Póki co nic złego w tym nie ma?
Mamy tutaj dwie kwestie:

1) Znamię bestii jest opisane greckim wyrazem charagma czyli znak wygrawerowany, wycięty lub nadrukowany (ale Jan druku nie znał). Jego posiadanie ma mieć związek z możliwością kupowania i sprzedawania zarówno przez bogatych jak przez ubogich we wszystkich warstwach społecznych [Obj. 13:16-17]. Jego otrzymanie będzie warunkowane świadomym aktem czci wobec Antychrysta [Obj. 13:18]. Samo chipowanie nie jest znakiem bestii, ale może być użyte w tym celu w przyszłości. Technologia pozwala już powiązać znak na ciele z możliwością kupowania i sprzedawania.

2) Mikrochip nie jest wprawdzie znakiem bestii, ale "zaczipowanie" człowieka pozwala na kontrolę nad nim. A to samo w sobie stanowi pogwałcenie wolności osobistej. I powinno być powodem, dla którego nie należy się na to zgadzać. Na pytanie czy póki co nic złego w tym niema, odpowiedziałbym tak: Jest potencjalna możliwość totalnej kontroli przez kogoś, kto wszczepia nam coś, czego my nie będziemy kontrolować. Ponieważ człowiek jest skłonny do zła, należy włożyć między czipowanie wyłącznie dla naszego dobra, choć oczywiście może ono ułatwiać życie i można przedstawić argumenty "za". Niestety, cena takich ułatwień może być zbyt wysoka. I tu jest problem.

PostNapisane: Cz sty 02, 2014 6:45 pm 

Myślę jednak po chwili zastanowienia, że ten artykuł raczej pokazuje jakiś kierunek,w którym nieuchronnie zmierzamy, niż podaje rzetelną informację.

Nie ma moim zdaniem szans na wprowadzenie takiej ogólnoeuropejskiej akcji do maja tego roku, tym bardziej że wygląda na to, że nikt o tym nic nie wie.
Nasi póki co nie uporali się jeszcze choćby z EWUŚ, a my z Adasiem możemy coś powiedzieć o takim naszym lokalnym projekcie-bublu PEKA, który najwyraźniej przerasta technicznie wszystkich od A do Z, a przymierzanie się do niego trwa kilka lat.

Już tylko u nas, w Polsce, powinny szpitale, USC, GUSy, ZUSy i nie wiem jakie jeszcze instytucje szkolić się na potęgę i prasa powinna o tym huczeć. A widzę, że Corriere di Roma, to taka powiedzmy Wirtualna Polska- trochę faktów i trochę sensacyjek, w tym parę kaczek dziennikarskich.

Tym niemniej zgadzam się, że zmierzamy pomalutku dokładnie w stronę przerażającej globalnej kontroli, która jest rodem z piekła.

PostNapisane: Cz sty 02, 2014 7:22 pm 

Dzisiaj w telewizorni jakiś socjolog mówił o totalnej kontroli.Ona jest.Od dawna.Świadomość,że jesteśmy wszędzie kontrolowani wpływa na nasze zachowania.Przestajemy być szczerzy, spontaniczni, naturalni.Jak się zachowywać będziecie mając pełną świadomość ,że ktoś Was podsłuchuje.Już teraz w google mogę sobie obejrzeć kolor kwiatków w moim ogrodzie.
Taka kontrola jest zła...tym bardziej,że tłumaczona bywa naszym dobrem i bezpieczeństwem.
Nie lubię żeby ktoś decydował za mnie o granicy mojej prywatności.To wstęp do przymusowego pieczątkowania.
Chociaż myślę,że większość ludzi będzie radośnie dawała się zaczipować.....no bo bezpiecznie będzie :twisted:
Szelko - szpitale są finansowane przez kogo innego niż byli pracodawcy Snowdena :D
Nawet jeśli ten artykuł jest nierzetelny to jest to wstęp...badanie gruntu.

PostNapisane: Pt sty 03, 2014 4:28 pm 

Dawno nie miałem do czynienia z włoskim ale spróbuję ze słownikiem.

""Mikroprocesor jest układem scalonym, który stosuje się w tkance pod skórą . Mikroczipy są o wielkości ziarenka ryżu i są oparte na technologii pasywnej NWO . Mikrochipy są szczególnie użyteczne w przypadku porwania lub zaginięcia (zagubienia się) dzieci. Wiele krajów już to stosuje i domaga się(zastosowania) mikroczipu razem ze szczepieniem ( w szczepionkach).
Od maja 2014 wchodzi w życie w całej Europie, obowiązek poddawania niemowląt instalacji mikrochipa pod skórą, które będą musziały być stosowane w szpitalach publicznych w czasie narodzin. Mikroczip jest w tym przypadku wyposażony, oprócz tego co posiada karta telefoniczna, w informacje dotyczące danych personalnych (imię, nazwisko , grupa krwi, data urodzenia, itp.), także w wydajny czujnik GPS , który będzie współpracował z mikro-baterią wymienialną co mniej więcej 2 lata w szpitalach państwowych. GPS,który jest zainstalowany w mikroczipie jest nowej generacji,a wiec dopuszcza na margines błędu wykrycia równy lub mniejszy niż 5 metrów . Będzie on podłączony bezpośrednio do satelity, która będzie zarządzać połączeniami.
Kto chciałby, może sobie wszczepić za darmo (lub wszczepić swoim dzieciom) mikrochip, choć urodził się / przed pierwszym maja 2014 r. wypełniając formularz wniosku o członkostwo w ​​ASL.
CCCP (Komitet Doradczy ds. Kontroli Populacji (??)) wziął pod uwagę obowiązkową instalację do obywateli urodzonych przed tą datą, lecz to nie spełni się przed rokiem 2017. Instalacja będzie całkowicie bezbolesna dzięki temu, że układ zostanie wszczepiony pod skórę na lewym łokciu, pozbawionym zakończeń nerwowych .
Wreszcie dobre wieści ze świata technologii. Dzięki temu czipowi, w końcu, można będzie zapobiegać wszystkim przypadkom zaginięcia lub porwania , które niepokoiły świat w tych wszystkich latach. Ponadto, będzie również możliwe dzięki tej technologii w przyszłości, łatwo wytropić wszystkich ukrywających się przestępców. ""

PostNapisane: Śr kwi 16, 2014 10:22 am 

cichy napisał(a):
...Wiele krajów już to stosuje [wszczepianie mikroczipów] i domaga się (zastosowania) mikroczipu razem ze szczepieniem...
Od maja 2014 wchodzi w życie w całej Europie, obowiązek poddawania niemowląt instalacji mikrochipa pod skórą, które będą musziały być stosowane w szpitalach publicznych w czasie narodzin.

Czy ktoś może to zweryfikować, czy jest to nieprawda, bo nie wiem czy sprzątać ten wątek, czy nie...

PostNapisane: Cz kwi 17, 2014 9:52 pm 

moja siostrzenica będzie wkrótce rodzić więc będe coś wiedział

PostNapisane: Pt maja 30, 2014 3:39 pm 

Pamiętajmy, że samo znamię to będzie liczba bestii - oznaczająca świadomą identyfikację z nią. Chipy same w sobie owszem, mogą jak najbardziej w sposób techniczny pomóc wprowadzić w życie zakaz nabywania dóbr, korzystania z opieki zdrowotnej etc., ale samo przyjęcie znamienia będzie świadomym wyborem i wyrazem oddania czci bądź też utożsamienia się z bestią. Niektórzy ludzie naprawdę wariują na punkcie tych chipów a nie czytają dokładnie tekstu. Osobiście wydaje mi się, że całkiem możliwe, że opis "złego pasterza" u Zachariasza:

"(15) Wtedy Pan rzekł do mnie: Weź sobie jeszcze narzędzie pasterza, lecz nieużytecznego. (16) Bo oto Ja wzbudzę w kraju pasterza, który nie będzie się troszczył o zaginione, nie będzie szukał tego, co zbłąkane, nie będzie leczył tego, co zranione, i karmił tego, co zgłodniałe, lecz będzie jadł mięso tucznych zwierząt i zerwie im kopyta. (17) Biada pasterzowi nieużytecznemu, który porzuca owce! Niech miecz spadnie na jego ramię i na jego prawe oko! Niech jego ramię całkiem uschnie, a jego prawe oko całkiem się zaćmi!"

może mieć coś wspólnego z faktem, że znamię będzie przyjmowane na rękę lub czoło - być może antychryst będzie fizycznie "okaleczony" w tych dwóch miejscach - a ludzie będą przyjmowali znamię, aby się z nim utożsamić? To oczywiście tylko luźne spekulacje.

"Pókim był dziecięciem, mówiłem jako dziecię, rozumiałem jako dziecię, rozmyślałem jako dziecię; lecz gdym się stał mężem, zaniechałem rzeczy dziecinnych." 1 Kor. 13:11

"I powiedział do wszystkich: Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i bierze krzyż swój na siebie codziennie, i naśladuje mnie." Łuk. 9:23

Strefa czasowa: UTC + 1