www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz maja 26, 2022 12:54 am

Strefa czasowa: UTC + 1
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lis 16, 2017 4:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Za kilka dni w należącej do Kościoła Chrystusowego, Społeczności Chrześcijańskiej "Północ" (?) w Warszawie odbędzie się konferencja w ramach
ruchu EMPOWERED21. Ruch Empowered skupia liderów Ruchu Wiary z Billem Johnsonem, Henry Madavą, Kennethem Copelandem. Więcej na temat ruchu, liderów i partnerów można przeczytać na stronie;

http://empowered21.com/


Załączniki:
modava.jpg
modava.jpg [ 34.95 KiB | Przeglądane 12905 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 16, 2017 5:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Na zaproszeniach czytamy, że głównym mówcą w Polsce będzie jeden z przywódców ruchu Empowered21 pastor Henry Madava z Kijowa. W związku z tym opowiem Wam pewną historię.

W lutym 2016 roku w Dąbrowie Górniczej Kościół Nowe Pokolenie zorganizował konferencję z pastorem Madavą. Było to jedno z wielu nabożeństw scenicznych. Działo się wiele, były brawa, świetna impreza. Były modlitwy o uzdrowienie. W pewnym momencie na scenę wchodzi starszy pan z wieścią, że oto mu podczas modlitwy znikł rozrusznik serca.

Załącznik:
rozrusznik_3.jpg
rozrusznik_3.jpg [ 40.97 KiB | Przeglądane 12892 razy ]


Film z tego wydarzenia zamieściłem pod adresem:

https://drive.google.com/file/d/1I_mi1V ... sp=sharing
lub jest dostepny na FB; https://www.facebook.com/krzysiek.subko ... 0subkowski

Ponieważ mieszkam w Dąbrowie Górniczej zainteresowałem się tym "uzdrowieniem" Zapytałem lekarzy, czy w tym miejscu, na które wskazuje starszy pan bywa wszczepiony rozrusznik serca? Rozruszniki serca są wszczepiane wyżej. Poprosiłem organizatorów abym mógł spotkać się z tym panem, porozmawiać, zobaczyć dokumentację medyczną. Moje starania spełzły na niczym. Był rozrusznik. Nie ma rozrusznika... nie ma też uzdrowionego pana... jakoś dziwnie się rozpłynął...

Całe to "uzdrowienie" to jakaś wyreżyserowana ustawka, nie wiem czy tak reaguje człowiek któremu dopiero co znikł rozrusznik serca, praktycznie zero emocji, jakiegoś uwielbienia dla Boga, no i czy człowiek po takim "cudzie" ot tak po prostu znika...

Teraz Biskup Madava będzie "ściemniał" i oczarowywał kolejne audytorium. Kościele Chrystusowy w RP pobudka !!!


Ostatnio edytowano Cz lis 16, 2017 6:11 pm przez aolsza, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 16, 2017 6:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Dobry z Ciebie detektyw Bracie. Dobrze że konfrontujesz takie rzeczy. Uzdrowiony chromy biegał i skakał po całej synagodzs. Ślepy rozglaszal wszystkim że widzi. Gdyby Pan "zbudował" mi tarczyce też bym się cieszyła i rozgłaszała pokazując dokumentację before/after :) a tu taka reakcja. To jest brutalna manipulacja. Fałszywe dawanie ludziom nadziei. Wierzę że Bóg uzdrawia ale czyni to w Swej suwerenności (taka dygresja)

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 16, 2017 8:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
W ruchu E21 działa wielu przedstawicieli ORU Oral Roberts University

W lipcu tego roku Tulsa World pisała:

Cytuj:
Prezydent Uniwersytetu Oral Roberts University William Wilson był jednym z globalnych przywódców zielonoświątkowych, którzy dołączyli do papieża Franciszka i około 50 000 charyzmatyków i zielonoświątkowców w Rzymie w ten weekend, aby uczcić 50. rocznicę rozpoczęcia katolickiej odnowy charyzmatycznej.

Wilson spotkał się i uścisnął dłoń papieża, który przemawiał podczas wiecu w starożytnym rzymskim Circus Maximusie.

Wilson był na pięciodniowej imprezie reprezentującej firmę Empowered21, razem z Vinson Synanem z ORU i innymi członkami Rady Globalnej E21.(Empowered21)

E21 to ruch oparty na ORU, który ma na celu kształtowanie przyszłości tego, co nazywa globalnym ruchem Ducha, i łączenie następnego pokolenia chrześcijan z ruchem.


źródło: http://www.tulsaworld.com/news/religion ... d6b6c.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 16, 2017 10:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Kościół Chrystusowy w Warszawie od dawna słucha zwiedzionych nauczycieli. Łykną wszystko, a ich stan będzie się pogarszać. Nie dziwię się tym doniesieniom.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 16, 2017 10:20 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 16, 2005 2:24 pm
Posty: 56
Empowered21 to grupa liderów z różnych stron świata i różnych kościołów (zielonoświątkowcy i neo-zielonoświątkowcy, charyzmatycy i neocharyzmatycy), ale lączy ich pragnienie Globalnego Przebudzenia i "Drugiej Piedziesiątnicy", która ogarnie caly świat.

Jedno z takich wydarzeń organizowanych już jakiś czas temu przez Empowered21 bardzo trafnie skomentował Roger Oakland:

Cytuj:
Przygotujcie się na kolejne charyzmatyczne zgromadzenie, które ma na celu zatrząsnąć światem przy pomocy fałszywych znaków i cudów. Dokładnie tak jak to zapowiedział Jezus, że będzie się dziać zanim On powróci. http://www.understandthetimes.org/inthe ... _ebc.shtml

Cytuj:
Poniższy artykuł opisuje pewne ważne wydarzenia jakie mają miejsce w kontekście czasów ostatecznych i wypełniających się proroctw biblijnych na ten temat.
Kościół Rzymskokatolicki zapowiada nastanie "Drugiej Piędziesiątnicy" i wierzy, że Maria będzie odgrywać główną rolę w wylaniu Ducha Świętego, co ma doprowadzić do panowania Chrystusa Eucharystycznego i zaprowadzenia Królestwa Bożego na ziemi.

Teraz z kolei "ewangeliczni charyzmatycy", których nauki zakorzenione są w "Ruchu Późnego Deszczu" zapowiadającym "wielkie przebudzenie czasów ostatecznych", organizują na całym świecie konferencje, które mają przygotować grunt pod nastanie "Drugiej Piędziesiątnicy". Zamieściliśmy też inne artykuly, gdzie pisze się o tym, jak ewangeliczni i katoliccy charyzmatycy ogłaszają wszem i wobec, że Reformacja już się zakończyła, a obecnie nastał czas ekumenicznej jedności wokół "Ducha Świętego".

http://www.understandthetimes.org/inthe ... 2_uc.shtml


Chodzi o ten artykuł z Charismy:
Cytuj:
Czy świat może doświadczyć Drugiej Piędziesiątnicy? Taką nadzieją kieruje się globalny ruch zwany Empowered 21... (...(

Niedawno liderzy chrześcijańscy z całego świata, zgromadzili się w Jerozolimie, żeby wspólnie uwielbiać, modlić się i planować wydarzenie, które nazwali E21.

"To jest niesamowite gdy widzę, ilu wspaniałych liderów Bóg powołał, żeby wspólnie osiągneli cel, jakim jest dotknięcie każdej osoby poprzez prawdziwe spotkanie z Duchem Świętym przed 2033r. To jest zadziwiające" - powiedzial Bill Johnson z kościoła Bethel w Redding.

"Dzięki Bogu E21 dokonuje prawdziwej zmiany wśrod liderów z Indii. Jedność jest tu sprawą kluczową" - powiedzial Al Hollingsworth

"Widzę Empowered 21 jako Ciało, które znów się zjednoczy. To jest tak ważne i konieczne." - zapowiedział Dr. Paul Dhinakaran- "Kiedy bracia mieszkają w jednosci, Pan zsyła błogosławieństwo. I ja wierzę, że tym błogosławieństwem czasów ostatecznych będzie wylanie Ducha Świętego".

Liderzy reprezentują różne ugrupowania charyzmatyczne i zielonoświątkowe.

"To naprawdę jest znak czasów ostatecznych. Kiedy widzę wszystkie te grupy łączące się w jedną całość na górze Pana, to jest właśnie to, o czym marzyłam" - powiedziała Cindy Jacobs.

https://www.charismamag.com/spirit/revi ... outpouring


Szerszy komentarz do tego artykułu pokazujący kontekst owej inicjatywy:

http://herescope.blogspot.no/2014/04/th ... sence.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 16, 2017 10:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Hm...Kościół= Chrystus? Doskonali "synowie Boży", reprezentanci króla na ziemi, dzierżący władzę, chodzący w ponadaturalnych mocach..? Odgrzewane kotlety. ustanowienie Królestwa na ziemi...słyszałam to ponad 20 lat temu. Nihil novi....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 17, 2017 2:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 04, 2016 12:57 pm
Posty: 66
To jest treść "ewangelii" głoszonej obecnie przez wiele zborów, na pewno przez wszystkie zbory KBwCH.
A mianowicie, że nie wystarczy szukać Boga w Jego słowie, potrzebne są nam również solidne fundamenty. Zapytacie, o jakie fundamenty chodzi? No cóż, stawiają je dla nas "oświeceni" pastorowie, apostołowie i kto tam jeszcze jest nam nami w hierarchii, którzy mają szczególne zrozumienie znaczenia słów zapisanych na kartach Biblii. Wczoraj wysłuchałam sobie wywiadu na ten temat w Ewangelickim Radiu. Takie były zalecenia dla słuchaczy. Zresztą ślepa wiara w mądrość różnych samozwańców jest od dawna wymogiem w tych kręgach, zaś sprzeciw jest surowo karany.

Alosza, dziękuję za pracę śledczą.
Ezer, zgadzam się z Twoimi słowami. Nic dodać, nic ująć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lis 18, 2017 8:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Jednym z działaczy ruchu E21 jest znany i słuchany w Polsce w kręgach Zielonoświątkowych David Wells.
W Charismanet czytamy, że on jako przedstawiciel E21 był gościem Papieża Franciszka.

Cytuj:
"To był dla mnie zaszczyt być częścią uroczystości modlitewnej i uwielbienia", powiedział David Wells, który jest także wiceprzewodniczącym Pentecostal World Fellowship "To było niesamowite przeżycie móc patrzeć na tłumy dziesiątków tysięcy ludzi biorących udział w tym inspirującym, w autorytecie Ducha, świętowaniu Pięćdziesiątnicy".


https://www.charismanews.com/world/6536 ... pe-francis

zobacz również:
.
zdjęcia do postu znajdują się pod adresem;
http://www.hughsnews.com/uploads/6/2/4/2/62428247/pope-francis-and-patti-mansfield_orig.png
https://i1.wp.com/ccrno.org/wp-content/uploads/2017/07/PopeFrancis-Patti.png?fit=648%2C486&ssl=1

W Empowered21 zaangażowana jest pani Patti Gallagher Mansfield. Mimo, że minęło 52 lata od "przebudzenia" w KRK. Pani Patii nadal tkwi w kulcie maryjnym i innych niebiblijnych teoriach teologicznych. Jeżeli to był Duch Święty, to czy uwiarygadnia zwiedzenie i herezję jaką głosi KRK ?

http://www.crmweb.org/crmpages/conference/show2014/gallery2014/conf201407.jpg !!!!

https://i1.wp.com/ccrno.org/wp-content/uploads/2017/07/PopeFrancis-Patti.png?fit=648%2C486&ssl=1

.
Empowered21 Global Council Members Celebrate Renewal with Pope Francis

http://www.hughsnews.com/newsletter-pos ... pe-francis
http://en.radiovaticana.va/news/2015/11 ... e_/1184409


Ostatnio edytowano Śr lut 27, 2019 9:27 am przez aolsza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 26, 2019 1:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Popularny w Polsce Henry Madava i jego związek z Benny Hinem...

https://www.youtube.com/watch?v=I4c3JvuagOc

Europejscy członkowie Empowered (w tym przedstawiciele Polski)
http://empowered21cee.com/en/events/2016-formational-cabinet-meeting

Obrazek do postu pod adresem:
[url]
http://empowered21cee.com/images/2016/11/28/1.jpg[/url]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 27, 2019 9:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Dzisiaj przeredagowałem wpis [z 18 listopada 2017] dotyczący udziału Watykanu w Empowered21. Można do tego dorzucić jeszcze to;

https://www.charismanews.com/world/6536 ... pe-francis

Dlaczego mówimy o Henrym Madavie.

Z kilku powodów. Po pierwsze aby ostrzec przed zwodzicielem. Po drugie aby pokazać, że Alians Ewangeliczny i KCh w RP Społeczność Chrześcijańska Północ, wbrew oświadczeniom, tkwią w tym wszystkim po uszy. Alians Ewangeliczny swego czasu na swojej stronie www promował przyjazd do Polski Henrego Madavy. Treść ogłoszenia znajdowała się w aktualnościach Aliansu Ewangelicznego: http://alians.kp.098.pl/category/aktualnosci/ Niestety wpis dzisiaj jest nieosiągalny. Jeden z wierzących napisał do Aliansu list w tej sprawie, ale niestety nie otrzymał na niego do dzisiaj odpowiedzi. Treść ogłoszenia na Stronie Aliansu Ewangelicznego w RP: zaczynała się; "Serdecznie zapraszamy na drugą już w Polsce „Konferencję Zwycięstwa” dla pastorów, liderów oraz usługujących z pastorem Henrym Madavą, która odbędzie się 26 i 27 lutego, ponownie w Dąbrowie Górniczej."

Kolejny powód to pojawiająca się w polskim języku zapowiedź i zaproszenie na kolejną konferencję H.Modavy z B.Hinnem w Kijowie z cyklu; "Europa będzie wypełniona chwałą boga"

http://victoryconference.com.ua/en/
https://bog.news/2019/02/benni-hinn-kiev/

"Usługę" Benny Hinna pokazuje video pod adresem:
https://www.youtube.com/watch?v=MjPIdaG ... e=youtu.be

Treść listu wysłanego w powyższej sprawie do Aliansu Ewangelicznego;

Cytuj:
Dzień dobry,

List ten piszę na temat wydarzeń, które znajdują się w aktualnościach na stronie Aliansu Ewangelicznego w RP. Aktualność z dnia 14 Styczenia 2016 jest zapowiedzią Konferencji Zwycięstwa, która odbyła się 26-27 lutego 2016 r. w Dąbrowie Górniczej z udziałem Henry’ego Madavy. Pastor ten występował również w innych miejscach w Polsce, np. W Kościele Nowe Pokolenie w Będzinie. Jestem chrześcijaninem ewangelicznym i wierzę, że Bóg może dokonywać cudów. Jednak pastor Madava tak bardzo pogrążył się w swoim oszustwie, że aprobował on człowieka, który przyszedł do niego twierdząc, że podczas modlitwy wstawienniczej z jego ciała cudownie zniknął rozrusznik serca. Madava jest współpracownikiem Benny Hinna, który jest jednoznacznie uznany za heretyka i oszusta przez społeczność chrześcijan na całym świecie. Jego nauki są nie tylko fałszywe, ale wręcz niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi. Podczas jednej z jego krucjat w 1986 r. mężczyzna upadł na leżącą kobietę łamiąc biodro kobiety. Starsza kobieta zmarła w wyniku komplikacji. Dlatego proszę Państwa o wyjaśnienie dlaczego Alians Ewangeliczny, którego celem statutowym jest troska o „jedność duchową, chrześcijańskie współdziałanie i wspólne świadectwo” umieszcza na swojej stronie wydarzenia, które burzą jedność duchową i wydają bardzo złe świadectwo o ewangelicznym chrześcijaństwie w Polsce.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 27, 2019 12:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
aolsza napisał(a):
Treść ogłoszenia znajdowała się w aktualnościach Aliansu Ewangelicznego: http://alians.kp.098.pl/category/aktualnosci/ Niestety wpis dzisiaj jest nieosiągalny.

Aj tam nieosiągalny. Internet ma dobrą pamięć: https://web.archive.org/web/20160128003 ... tualnosci/ :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL